021-66626678
021-66690216
پمپ آب خانگی

پمپ آب
پمپ آب دستگاهی است که نیروی الکتریسیته را تبدیل به نیروی مکانیکی کرده و بیشترین کاربرد را برای افزایش و تقویت فشار آب ساختمان های مسکونی، شرکت ها و دیگر ساختمان هایی که نیاز به آب با فشار مناسب و قوی دارند نصب واستفاده می شوند.
دلیل استفاده پمپ آب چیست؟
امروزه به دلیل افزایش جمعیت در شهرها و کلان شهرها که باعث افزایش ساخت و ساز شده در تمام ساتمان های مسکونی و غیرمسکونی (ادری و تجاری) و افزایش جمعیت که دلیل اصلی کسر فشار آب می باشد نیاز به راه حلی مناسب می باشد که بتوان این مشکل کمه معضل بزرگی در این حیطه آب ساختمن ها می باشد یافت و تنها و بهترین داده حل استفاده از پمپ آب می باشد.
انواع پمپ آب:
پمپ ها بر اساس نیاز برای ساختمان ها که بستگی به متراژ، تعداد طبقات و تعداد واحدها، میزان مصرف، تعداد شیر آب موجود در ساختمان می باشد کاربرد دارند که در زیر راهنمایی برای انتخاب پمپ آب مورد نیاز شما را تهیه کرده ایم.
پمپ آب خانگی نیم اسب:
پمپ آب خانگی نیم اسب بخار به ساختمان های یک طبقه یا حداکثر متراژ 150 متر قابل نصب و مورد استفاده قرار می گیرند.
پمپ آب خانگی یک اسب بخار بشقابی:
پمپ آب  یک اسب بشقابی برای ساختمان هایی با تعداد طبقات 3 طبقه و شش واحدی با حداکثر متراژ 75 متر قابل نصب و استفاده می شود.
پمپ آب جتی یک اسب بخار:
این نوع پمپ برای ساختمان های دارای 4 طبقه و 8 واحدی با حداکثر متراژ 68 متر هر واحد قابل نصب و استفاده می شود.
پمپ آب خانگی یک اسب بخار دو پروانه:
این نوع برای مصارف ساختمان های چهارطبقه با تعداد 8 واحد که هر واحد دارای حداکثر 75 متر می باشد قابل نصب و استفاده می باشد.
پمپ آب خانگی یک و نیم اسب بخار دو پروانه:
جهت مصرف در ساختمان های پنج طبقه 10 واحد با حداکثر متراژ 100 متر نصب می گردد.
پمپ آب خانگی دو اسب بخار:
جهت مصرف در ساختمان های پنج طبقه 14 واحد با حداکثر متراژ 100 متر نصب می گردد و برای 20 واحد میانگین 100 متر متراژ از پمپ های 4 اسب دو پروانه سه فاز استفاده می گردد.
بوستر پمپ ها بسته به میزان مصرف آب در انواع بوستر پمپ های دو و چند پمپه قرار می گیرد. در بوستر پمپ ها جهت کاهش مصرف برق و افزایش طول عمر قطعات پمپ از استفاده از سیستم های دور متغیر الکترونیکی (اینورتر) استفاده می گردد. عملکرد این سیستم ها به این نحو است که با سنسورهایی که در مدار خروجی پمپ قرار گرفته میزان فشار و دبی پمپ سنجیده شده و با کنترل سرعت دوران الکتروموتور نصب شده بر روی پمپ منجر به کاهش مصرف انرژی می گردد.
برای کارکرد پمپ ها به صورت اتوماتیک و کاهش دفعات روشن و خاموش شدن پمپ ها و در نتیجه عملکرد کم صداتر پمپ نیاز به نصب مخزن تحت فشار به همراه درجه و کلید اتوماتیک است چرا که آب تحت فشار ذخیره شده در منبع مذکور باعث ایجاد یک فشار چمشگیر دفعات روشن و خاموش شدن پمپ و همچنین ایجاد جریان متناوب و یکنواخت آب در لوله ها را در پی دارد.
هنگام راه اندازی و نصب پمپ آب منزل بهتر است مکان نصب پمپ را پاین تر و یا همسطح ورودی آب قرار داده تا فشار مکش ایجاد شده مثبت باشد.
پمپ آب خانگی چیست؟
پمپ آب خانگی به طور کلی به دستگاهی گفته می شود که انرژی الکتریکی (الکتروموتور) را به انرژی مکانیکی (پمپ) تبدیل کرده و یا به گردش درآوردن پروانه ها، موجب تقویت فشار و انتقال سیال می شود.
حال در ساختمان ها و مناطق مسکونی، چون حالت عادی، آب به قسمت های دور از انشعاب اصلی (لوله آب شهری) . طبقات بالاتر نمی رسد، نصب یک پمپ آب خانگی مناسب امری ضروری می باشد.
کاربرد پمپ آب خانگی:
- تقویت فشار آب در ساختمان های مرتفع
- آبرسانی به مجتمع های مسکونی با تعداد واحد های زیاد
- تقویت فشار آب در خانه های ویلایی و متراژ بالا


 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد فروشگاه آریا محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح